Plaster na odciski, (400 mg / plaster), 4 szt.

Wybrany przez Ciebie produkt jest niedostępny. Możliwe, że wkrótce ponownie pojawi się w Aptece. Dodaj swoj adres e-mail, abyśmy mogli Cię o tym poinformować.

Czym jest Plaster na odciski i kiedy stosować lek?

Plaster na odciski jest produktem leczniczym stosowanym przy problemach skórnych, takich jak modzele i odciski. Plastry te działają miejscowo na zmienioną skórę, pomagając w usunięciu zrogowaciałego naskórka nawet przy uporczywych zmianach. Lek ten przeznaczony jest do stosowania u osób powyżej 12 roku życia.

Jaki jest skład leku Plaster na odciski?

Substancją czynną tego leku jest kwas salicylowy (Acidum Salicylicum). W 1 g plastra leczniczego (1 plaster) znajduje się 400 mg kwasu salicylowego (Acidum Salicylicum).

W skład substancji pomocniczych wchodzą: lanolina, wosk pszczeli biały, żywica Staybelite Ester 10, Warstwa nośnikowa zawiera: folia PE 1000x0,120 mm, kółko z pianki PE.

Jednym ze składników tego produktu jest lanolina, dlatego lek ten może wywoływać miejscowe reakcje skórne.

Plaster na odciski - jak stosować?

Lek ten zawsze powinno stosować się według zaleceń opisanych w ulotce lub tak jak zostało to wskazane przez lekarza lub farmaceutę, do których należy udać się w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Plastry lecznicze przeznaczone są do stosowania miejscowego, wyłącznie na zmienioną skórę.

Osoby dorosłe i młodzież powyżej 12 roku życia: przed nałożeniem plastra, zrogowaciałą skórę należy namoczyć, a następnie osuszyć. Plaster nałożyć na odcisk lub modzel, po dwóch dniach kuracji należy go zmienić na nowy. Po 4 dniach należy usunąć zmiękczony, zrogowaciały naskórek w kąpieli mydlanej lub solankowej. Terapię można powtarzać co 48 godzin w przypadkach uporczywych zrogowaceń. Plastry można stosować nie dłużej niż 14 dni. Plaster najlepiej nakładać na noc.

Leczenie należy przerwać, jeżeli wystąpi uczulenie lub stan zapalny skóry.

Przeciwwskazania do stosowania leku Plaster na odciski.

Przeciwwskazania do stosowania tego produktu leczniczego są następujące:

  • uczulenie na kwas salicylowy (Acidum Salicylicum) lub którykolwiek z pozostałych składników zawartych w tym leku
  • zaburzenia krążenia
  • cukrzyca
  • niewydolność nerek lub wątroby
  • stosowanie na skórę uszkodzoną lub z objawami stanu zapalnego.

Jak działa Plaster na odciski?

Kwas salicylowy (Acidum Salicylicum) zawarty w tym produkcie leczniczym ma właściwości zmiękczające i rozpulchniające zrogowaciały naskórek.

Działania niepożądane leku Plaster na odciski.

Jak każdy lek, również Plaster na odciski może wywoływać działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że występują one tylko u niektórych osób.

Do możliwych działań niepożądanych należą: podrażnienie, uczulenie i stan zapalny skóry.

Czy Plaster na odciski wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem stosowania produktu leczniczego należy poinformować lekarza lub farmaceutę o każdym leku aktualnie przyjmowanym przez pacjenta oraz każdym leku stosowanym w ostatnim czasie, jak i o lekach, których zażywanie pacjent planuje rozpocząć.

Stosowanie tego leku równocześnie z innymi produktami leczniczymi zawierającymi substancje keratolityczne, takie jak mocznik, rezynoidy, kwas mlekowy, może nasilić działanie złuszczające.

W obecności dimetylosulfoksydu wchłanianie kwasu salicylowego może być zwiększone.

Ostrzeżenia.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub jeżeli planuje zajść w ciążę powinna zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Podczas stosowania tego produktu należy unikać jego kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

Plastrów nie należy stosować u osób poniżej 12 roku życia.

Lek powinno się przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Producent

TOLEP SP.Z O.O.
Parkowa 20
Sędziny gm. Duszniki